۱۳۸۷ اردیبهشت ۱۷, سه‌شنبه

آقای شهردار این تصاویر را دیده اید؟

در خبرها آمده بود که شهردار محترم تهران مبلغ 3 میلیارد تومان را برای بازسازی لبنان اختصاص دادن.
آقای شهردار این تصاویر را قبلا دیده اید؟
تصاویر کودکانی که بخاطر آتش سوزی در مدرسه و به خاطر نبود بخاری گازی و امکانات گرمایشی مناسب به این شکل افتادن ...
آیا ما کم حافظه شده ایم؟ آیا جناب شهردار یادی از این عزیزان کرده اند؟
آیا کمک به مردم روستایی و به دور از امکانات مملکت خودمون از بذل بخشش برای کشورهای دیگه واجب تر نیست؟
و خیلی پرسش های بی پاسخ دیگه ...

ثمانه عظيمي دانش آموز حادثه ديده

ثمانه عظيمي دانش آموز حادثه ديده بر اثر آتش سوزي مدرسه روستايي از توابع شيراز

رضا حقيقي دانش آموز حادثه ديده


دستان نرگس حيدري دانش آموز حادثه ديده
نظافت دستان نرگس حيدري دانش آموز حادثه ديده بر اثر آتش سوزي بخاري نفت سوز توسط مادر
نرگس برای عکاس نمی‌خندد

برق نگاه معصومشان ‌با قاب‌های چوبی در دست که در آن ‌چهره‌هایی متفاوت از تصویر فعلی‌اشان را نشان‌ می‌داد، آتش به دلمان زد.
عمق نگاه نافذشان شرمسارمان کرد که چرا نباید یک بخاری استاندارد در کلاسشان می‌بود، و انگشت‌های ذوب شده‌ نرگس در کنار کتاب فارسی کلاس سوم ما را ناخودآگاه به یاد حسنک کجایی، تصمیم کبری، روباه و خروس و ده‌ها درس خاطره‌انگیز دیگر این دوره انداخت.
نمی‌دانیم وقتی به درس پترس فداکار می‌رسند، چه تصویری از انگشت پترس در ذهنشان شکل خواهد گرفت و حتی نمی‌دانیم آیا به خاطر گرمی مشعل دهقان فداکار، او را دوست می‌دارند.
دخترکان و پسرکانی با قاب‌های بزرگ در دست که حسرت و رنج در چشمانشان موج می‌زند، بچه‌هایی که رنگ نداشته دیوار خانه‌اشان حکایت از جیب خالی والدینشان برای هزینه‌های سرسام‌آور درمان دارد و نمی‌دانیم چرا تا به امروز گره‌های چروک چهره‌‌هایشان که قرار بود ترمیم شوند، هنوز باز نشده است و این پرسش که آیا در میان سیل پزشکان این مرز و بوم کسی حاضر است با ظرافت انگشتانش مرهمی برای صورتکان این بچه‌ها باشد، ما را به خود مشغول کرده است.
نرگس در روستایشان می‌ماند، به دنبال مرغ خانه‌اشان می‌دود تا شاید با سر و صدای مرغ و خروس‌های خانه بتواند اندکی خود را تخلیه کند.
نرگس در کنار دیگر بچه‌های قربانی غفلت ما در کنار بچه‌های روستا برای گرفتن یک عکس حاضر می‌شود اما او برای عکاس نمی‌خندد.
نرگس دفتر مشقش را باز می‌کند، به زحمت و با کمک دست دیگر مداد سیاه را در دست می‌گیرد و در سطر اول می‌نویسد: ای کاش کلاسمان آتش نمی‌گرفت

پ.ن : خیلی از دوستان عنوان داشتن که میخوان به هر شکل ممکن به این عزیزان کمک کنند من اطلاعات کاملی ندارم از این عزیزان اما شاید اطلاعات زیر به کمک تون بیاد:
این کودکان ساکن روستای درودزن مرودشت از توابع شیراز و استان فارس هستند
خبرگزاری فارس تا حدودی پی گیر این قضیه بوده که آقای فرامرز میر احمدی خبرنگار فارس این تصاویر رو تهیه کردن
امیل تماس با خبرگزاری فارس Info@farsnews.ir

لینک های مرتبط
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8609120495
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8609130176
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8609130145
http://www.farsnews.com/imgrep.php?nn=8609120590

۶۶۵ نظر:

‏«قدیمی ترین   ‏‹قدیمی تر   ‏201 – 400 از 665   ‏جدیدتر›   ‏جدیدترین»
ناشناس گفت...

تو این مملکت همه دارن می سوزن. هر کی به نحوی یکی با آتش بخاری بقیه با آتش درونشون. مسایل مالی و.. افتضاحی که برای مردم ایران به بار آورده اند دیگه برای کسی زندگی نذاشته. فقط از صبح که همه بیدار می شن فقط به این فکرن که اون روزم زنده بمونن.
دیگه اگر کسی مریض و... تو خونه داشته باشه یا مشکل مضاف دیگه همه خانواده خورد خورد میمیرن.
چی بگم؟ آیا زندگی حق این مردم نیست؟
مگه نه اینکه خود این مردم اینها رو رو کار آوردن؟ پس چطور با مردم اینجوریس تا می کنن.

ناشناس گفت...

به خود گفتم: آرامتر. ایستادم و بالا را نگریستم آنان که درد دیگران بالاترشان نشانده بود. به خود گفتم شاید در کلاس درس برچسب فرد احساسی بودن بر شانه هایت سنگینی می کند اما بار این درد بیش از این ها مردافکن است. به خود گفتم بگذار شانه هایم بیافتد بگذار سرسنگین شوم بگذار کمی پاهایم سست گرددد بگذار دست و اندامم بلرزد بگذار به خودم امید بدهم که هنوز درد دیگران دردمندم می سازد. هنوز می توانم با دیگران احساس همذات پنداری کنم. بگذار شاید بعد از مدت ها مال خلوت خودم باشم. دور از تئوری، ادبیات، ژانر، معرفت، بومی، تجربه .............. .
به خود گفتم بگذار آن چه هست را ببینم آن چه را که وجود دارد. همین چند لحظه پیش می گفتم باید از خود آغاز کنی و سوال می کردم آیا حاضری هزینه اش را بپردازی؟ حاضری ........................................................................................................................................ ساده بگم می خاهم گریه کنم و دیگر......................................................................

payam گفت...

با سلام
امیدوارم که منتشر شود
هزينه بخاری این روستا خیلی پایینتر از میزان 3 میلیارد ذکر شده است و می توانست به راحتی توسط مسئول بی توجه و بی مسئولیت آنجا یا حداقل توسط مرد روستا تامین بشود. عدم نصب بخاری استاندارد به علت کمبود بودجه مالبی مملکت نبوده. اصولا ارتباط دادن مسائل احساسی به مسایل سیاسی بسیار راحت و ناپسند است.
مردم مسلمان و یا غیر مسلمان تمامی دنیا، به قول سعدی بنی آدمهایی در سرزمینهایی دیگر هستند وئ چنانچه تحت ظلم قرار گیرند وظیفه هر انسانی کمک رسانی است.
این امر از مردم پارسی ما با فرهنگ چندین هزار ساله و مسلک شیعه بیشتر انتظار میرود.
همانطور که هر اسنسانی در لحظات سخت منتظر یاری می باشد.

ناشناس گفت...

مشکل از مسئولین مملکت نیست و مشکل از ملت بی غیرت و بی شرف ایران هستش

مرگ بر شـاه خائن که فرار کرد
بنده هم خائنی که بیرون هستم

سلمی گفت...

دوستان سلام
از دیدن این چهره های معصوم که بر اثر کمبود امکانات به ابنجا رسیدند حال اونکه برخی خانواده های رفاه زده دنبال این هستند که عزیز دردانه هاشون رو کدوم مدرسه یا کلاس کنکور بگذارند که "با اسم و رسم تر و گرانتر از کلاس بچه فلانی باشه"....
جگرم سوخت...

واقعا چقدر ما پیش خدا مسوولیم و خبر نداریم!!!

ناشناس گفت...

sharmat bad ey dasti ke,,bad boodi,badtar kardi

ناشناس گفت...

سلام آقای قالیباف
من به مدیریت و مردم دوستی شما باور داشتم ولی هنگامیکه باخبر شدم 3 میلیارد از پول ما و یا بهتر بگویم بیت المال را میخواهید به لبنانی ها بدهید همانها که غیر از حزب اللهشان از ایرانی ها متنفرند، به شما هم شک بردم. آیا چراغی که به خانه و این کودکان معصوم رواست به لبنانی ها حرام نیست؟!!! چنانچه بهترین جراحان پلاستیک جهان هم این کودکان را به چهره ی اصلی شان بازگردانند باز هم 3 میلیارد نمیشود. اینطور نیست؟!!!!

ناشناس گفت...

نميدونم چي بگم واقعا نميدونم.فقط اينو ميدونم كه بايد اون دنيا جواب پس بديم.هر كي اين مطلب رو خونده باشه وساده از كنارش گذشته باشه به خدا گناه كرده.من كه پولي ندارم ولي اگه كاري از دستم بر بياد انجام ميدم.بهم خبر بدين. sanaz_b86@yahoo.com

ناشناس گفت...

دلم شکست خیلی دلم شکست.

سید محممد صدرا بهشتی گفت...

واقعا موتثر کننده است .......خیلی عجیبه که مسئولین امر ( حالا هر کسی که باشه > فرقی نمیکنه ) به فکر این مسئله مهم نیستند هر چند که بارها هم قربانی گرفته .

نیما گفت...

چی می شد اگه یک بار دیگه همه پرسی بزارن البته از طرف سازمان ملل تا ما ایرونی ها خودمون رو نشون بدیمکه چقدر از اینا نفرت داریم.

مصطفی گفت...

من با حرفهای navid موافقم. من خودم الان خیلی ناراحتم ، ولی دوستان بدونند نه بدون آب آدم زنده می مونه نه بدون غذا.
نمی شه بگیم چون تو مملکت ما تعداد زیادی از آدمها مشکل مسکن و ... دارند پس ما چشممون رو نسبت به همه چیز ببندیم.


1. آقایی که هی می گی چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است. پیامبر می فرماید : هر کس صدای مسلمانی را بشنود که کمک می خواهد و بی تفاوت بشیند مسلمان نیست.

2. کشور ما از همه طرف تحت محاصره آمریکاست ، تو این وضعیت ما باید از هر راهی ، با هر هزینه ای که شده امنیت خودمون رو حفظ کنیم. حزب الله نوک شمشیر ماست . اینو آمریکاییها بهتر می دونند و وقتی اسرائیل از حزبالله شکست می خوره عمرا فکر چپ نگاه کردن به ایران رو نمی کنه.
از جنگ 33 روزه به این ور آمریکا دیگه ایران رو تهدید مستقیم نکرده.

البته من قبول دارم شهرداری می خواد خودشیرینی کنه ولی هر خرجی جای خودش.


ضمنا من از یک زاویه دیگه هم به قضیه نگاه کردم:
تصاویر خیلی تاسف بار بود. ولی تاسف بار تر اینکه :
ما این همه جراح پلاستیک داریم که ادعاشون گوش خرو کر کرده . کدومشون گفته آقا مجانی نه ، نصف قیمت اینها رو درمان میکنم؟ چرا اینقدر دکترهای این مملکت احساس از دماغ فیل افتادگی دارن. چرا دکترهایی که جسم مردمو درمان می کنند روح خودشون مرده؟
از کسی شنیدم می گفت تو مطب نشسته بودم یه پیر زنه اومد به دکتره گفت بابا من پول ندارم تو رو خدا ... دکتره بهش گفت پول نداری بمیر !

تو اسرائیل یه انجمن است که پزشک های عضو اون یک روز در هفته مجانی ویزیت می کنند. حتی جراحی هم شنیدم.

واقعا چرا؟

مرجان گفت...

سلام اگه کسی گذارش به اینجا افتاد ...چند نفر تصمیم گرفتن که برای مداوای این بچه ها کمک مالی و معنوی جمع کنن اینجا رو ببینید http://www.asreen.com/2008/05/post_1058.php
http://shahrzad.blogspot.com

ناشناس گفت...

شماها چی دارین میگین مگه نمی دونین از قدیم گفتن چراغی که به منزل رواست به مسجد حرومه.....مگه نمی دونین ما به قیمت تثبیت خودمون در منطقه و نه به خاطر برادران مسلمون سوسمار خورمون به این اعراب که هر وقت منافعشون به خطر میفته راه خودشون رو میرن،ازشون حمایت می کنیم.ما وظیفه داریم تا آخرین خونمون از اعراب زبون نفهم(البته زبون فهمتر از اهالی دولت ایران)حمایت کنیم.

ناشناس گفت...

كار خيلي عالي اي رو انجام دادي:
لطفا اين اطلاعات رو هم در پستت بگنجون.ممنون مي شم كه اينكار رو بكني تا همه از حقيقت امر آگاه بشن:

وبسایت تابناک، سردار محسن رضایی نوشته: هیئت جمهوری اسلامی 102 مدرسه را بازسازى نموده بود. اكنون در حدود 140 مدرسه بازسازى شده است و 10 مدرسه ديگر در حال تكميل است و ساخت 7 مدرسه ديگر در حال بررسى است.
این ها بعلاوه ساخت ده ها پل اساسی و صد ها کیلو متر جاده سازی با بهترین روش و مصالح ساخته شده و پول هایی زیادی هم خرج خانه سازی شده...

آدرس وبسایت تابناک، مقاله: اقدامات چشمگير ايران در بازسازي لبنان و نامهرباني دولت سينيوره

آدرس http://www.tabnak.ir/pages/?cid=8083

sasan hanaf گفت...

جناب اقای شهردار یا هر مسئول دیگه از ارگان های دولتی که قادر به کمک به چنین کودکان معصومی هستید این یه خواخشه که کمک این کودکان کنید نه انتقاد اگر تا الانم کوتاهی بوده از این بهبد تکرار نشه این بچه ها هم مثل عضوی از خانوادهی شما و من هستم ااوناهم نیاز به کمک ما و شما دارن جناب مدیر سایت لطفن اگر میتونید برای کمک به این کودکان یه حساب یا یه راه کمک پیدا کنید تا ما بتونیم کمکمونو به اونابرسونیم

masood گفت...

حرکت انتقادی خوبی بود

www.masoodbizargiti.blogspot.com

ناشناس گفت...

قـــــاصد روزان ابری،
داروگ، کی میرسد باران؟

ناشناس گفت...

واقعا متاثر شدم ای کاش واقعا آقایان رئیس ببینند شاید هم کمی به فکر خود ایران و ایرانی باشد

ناشناس گفت...

سلام فقط می تونم بگم آقایونی که دم از مسلملنی می زنید و با همین وضع به راحتی آب خوردن دست روی بیت المال می گذارید و تو روز روشن دزدی میکنید و پشت نقاب اسلام آخوندیتون قایم شدید خیلی دلم می خواد اون دنیا جواب گفتنتون رو پیش حضرت علی ببینم
امیدوارم همه شما رو در حال ورود به جهنمی که برای خود در این دنیا آماده کردید با لعنت بدرقه کنیم

ناشناس گفت...

چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است

ناشناس گفت...

بد جور حالم گرفته شد
خدا کنه اسرائیل بزنه تمام این عربهای حرام زاده رو از بین ببره تا دیگه بچه یتیمی به اسم فلسطین تو دامن ایران نباشه
این افرادی هم که پول مردم بیچاره مارو به اون حرومزاده ها میدن من بهشون میگم
حرامزادگانی به نام مردان قانون
از راس تا کف
بیشرف ترین افراد در حکومت ما هستند
اعصابم خیلی خورد شد از دیدن این عکسها

ناشناس گفت...

فقفط همینو بگم که تا به حال چنین حس بدی بهم دست نداده بود. آدم دلش آتش می گیره و از طرفی از دست این نامردهایی که خانه پدریمون رو غصب کردن به بالاترین حد نفرت میرسه. خدایا این چه بلایی بود که بر سرمون اومد

ناشناس گفت...

متاسفم برای خودم و همه ایرانی هایی که همه چیز رو میبینن و همه چیز رو حس میکنن اما نای و شهامت حرف زدن رو ندارن

ناشناس گفت...

...

***عاشق خدا *** گفت...

سلام
نمیدونم ایشون این کار رو کردن یا نه
ولی واقعآ کسانی که پست و مقام میرسن بترسن از روز قیامت
از قهر مردم
از عذاب الهی
.
سنگدلترین دلها هم با دیدن این صحنه ها گریه اش میگیره
خدایا چرا ما اینقد بدبختیم و اسیر سیاستهای کثیف
خدایا خودت اجر و عذاب مقامات مسئول رو زود تر بهشون برسون
.
"اللهم عجل لولیک الفرج"

elina گفت...

واقعا ناراحت و متاسر شدم
و از اینکه تو جامعه زندگی می کنم که اینقدر بیفکرن خیلی متاسفام
خوبه که همه دوستان با کمک هم مبلغی جمع کنیم و کمک به این فرشته های کوچولو بکنیم
با امید موفقعیت

kambiz گفت...

man baraye hame chi moteasefam!!!
harchand in tasof ro bayad kasaye dige ebraz konan!!!

پیروز گفت...

مرگ بر جمهوری اسلامی ایران ..

به امید رهایی ایران از چنگال استبداد

ناشناس گفت...

عکاسی از هر موضوعی جالب نیست ودوربین در اینجا کار اسلحه را انجام میدهد. ما مردمانی هستیم که از هر جریانی مصیبت می سازیم وسوگ واری وخیرات می کنیم ولی به فکر جلوگیری از حادث دیگر در آینده برنمی آیم. آیا این اخرین بخاری مدارس ایران بود؟!دل ما ایرانی ها سریع گر می گیرد و چندی دیگر سرد می شود. وبااسم های مانند قالیباف و دیگر ایرانی هادرانتخابات شرکت می کنیم و رای می دهیم.اگر 100 نفر شدیم وبه این حادثه اعتراض کردیم ونیروی امنیتی کشورما حال وگریه ما را نادیده گرفت برای این حادثه و ما را مورد ضرب وشتم قرارداد*ایرانی صدویکمی دستش را می کنند در سوراخ بینی اش وانگار فیلم نگاه میکنند به تماشا مینشیند.اینجا گریه دارد. بیایم از این نوع تفکر مصیبت بسازیم و مانند عاشورهرساله تکرارکنیم تا یادمان نرودکه نه فرهنگ انسان دوستی داریم و نه به هم میهن خود احترام میگذاریم/ تا گله مند نباشیم ودنبال آن فرهنگ 2500 ساله دورغین باشیم

alireza گفت...

فقط گریه متاسفانه تنها کاری که می تونم بکنم.
باید منتظر قیامت بود.
آقای قالیباف و امسال ایشون اگه اینجا جواب پس ندن تو اون دنیا بجای جواب باید آتش پس بدن امیدوارم هرچه زودتر آتش پی بدن.

shirin گفت...

بهشت و جهنم همینجاست . امیدوارم مصیبتی به این بزرگی را برای باعث و بانی این فاجعه ببینیم .
حالم از دین و ادعای دینداری بهم خورد

Bahareh گفت...

نمي دونم چي بگم
اما وقتي خودم و جاي مادرش مي گذارم دلم مي خواهد بميرم چه برسه جاي خودش
خدايا ما رو ببخش و ظالمان را بد كيفر كن

ناشناس گفت...

مبارک باد بر شما
شماهایی که انقلاب کردید و این جانی ها رو بر سر ما مانشاندید.
این هم دستاوردی نو از جمهوری اسلامی.
حالا میتونید به داشتن دانش آموزان پخته افتخار کنید.لذت ببرید. آخه واقعاً زحمت کشیدید. وقتشه که مزد زحمت خود را بگیرید.نوش جانتان.

ناشناس گفت...

تا زمانی که در ایران اسلام هست همین آش و همین کاسه س
کورش بیا که زرتشت برگردد

ناشناس گفت...

man ke khali vaghat hast ke az irani bodanam khajalat mikesham
inha aslam va felestin va din ra gherftan yek doshman vase khodeshon dorost kardan va har kari mikonand mindazan bari defah aslam
dorost mesle hittler va stalin
faghat mikham begham ke ma iraniha bayad khjalat bekeshim va layghe margh hast ba in mamlekati ke bari khodemon sakhtim
ashtebah nakonid in akes ha yek zareh dar darya hast

ناشناس گفت...

tamame badbakhi ma inke ke yek edeh adam kosh mesle ali va arab zadeh omadan be iran bastani koresh kabir hamleh kardan hezaran hezar ra ba shmshir do sar koshtan bacheh va zan irani ra majbor kardan aslami besheh hala khode ma mesle homon onha shodim (ali zadeh adam kosh)
shoma beghid az key ta hala mishe adam ba zoreh shmshir khoda ra o din ra ghobol bokoneh
nangh bar dini ke ajazeh mideh ke bacheh va ansan bokoshi
va aghar hame khodai hast nangh bar o ke inghoneh ajazeh mideh ke in adam kosh ha inghoneh be farzandanesh inghader zolm bokoneh
ma farzandane koresh va dineh ma dine
koresh hast
dorod bar korsh va peyrovansh
kasi hame ke ghabol nadareh bereh history iran ra bekhoneh
ma dineh shamshir va adame koshi nemikhim

ناشناس گفت...

معصومیت از دست رفته تاسف ودیگر هیچ
خاک بر سر ملت وشهردار وشورای شهر همه

ناشناس گفت...

salam
key in aghayan be fekre mardom bodan ke in baredovomeshon bashe man nemidonam ke in shahdar ya har khari ke hast be fekre jibe khodeshe na mardome lobnan ya iran faghat mitonam begam ke ishala khodavan yejoro in mard ra zamin bezanad ke digar boland nashavad .
:(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

Ali گفت...

واقعا دردناکه، من هم تو وبلاگم آدرس اينجا رو قرار دادم.يه ايده‌ي خوب هم دارم اونم اينه که مثل جريان خليج فارس بيايم يه صفحه مخصوص اين بچه ها بسازيم و به اسم لبنان انقدر بهش لينک بديم که تو رنک گوگل بياد بالا.اونوقت با جستجوي نام لبنان اولين صفحه اين صفحه خواهد بود که باعث شرمندگي دولت هاي ايران و لبنان مي شه، تازه بازتاب جهانيم داره و مي تونيم از کمک هاي بين المللي استفاده کنيم.من خودم اينکارو نکردم چون بلد نيستم.حتي اگه کسي دقيقا راهشو بهم نشون بده هرگز دريغ نخواهم کرد.اينم ايميل من :a_uranium238@y

کوثر گفت...

خیلی غم انگیز بود..
خیلی بیشتر از اینکه اشک بتونه کاری بکنه..یه زخم یه سوختگی که رو قلب آدم حک میشه و شاید هیچ وقت هم از بین نره..
تا یه جاهای نظرات رو هم خوندم..
نمیخوام ادای کسایی که موعظه میکنن رو در بیارم..ولی از همه ی اینایی که انقدر سنگ این بچه ها رو این خانواده های بی یار و یاور به سینه میزنن میخوام ذره ای فقط یه کوچولو فکر کنن ببینن خودشون چی کار میکنن؟!
غیر از اینه که همیشه به بهانه ی اینکه این خمس و زکاتا میره تو جیب آخوندا هیچ وقت حاضر نیستیم سهم خودمون رو بدیم..یا وقتی سر چارراه کسی از ما میخواد چیزی-اسکاجی ,ادامسی,سیگاری, روزنامه ای..-ازش بخریم فقط به خاطر اینکه نیازی به اون نداریم از خریدنش خود داری میکنیم..بدون اینکه لحظه ای فکر کنیم که او نیاز به این پول داره..
یه کم به جای غر زدن به کارای خودمون فکر کنیم..به سهم خودمون در بدبختی دیگران!!
از خودمون شروع کنیم..اوضاع مملکت خراب تر از اینه که بخوایم کسی برامون کاری بکنه..خودمون دست به کار شیم!

Mohsen گفت...

Salam man chand ta doost daram too england mikhan be bache haye in sanehe komak konan mishe begin chetor mishe . mm_eng@yahoo.com
Thanks

mohammad گفت...

man vaghean az in bacheha va khanevadehashoon be khatere in ke dar mamlekate iran zendegi mikonan va in balaha sareshoon miad mazerat mikham

espandyar گفت...

این هم یک ارمغان دیگر از این رژیم

ناشناس گفت...

ملتی که ذلیل شده سهمش همین است. زمانیکه شاه به این کودکان رسیدگی می کرد می گفتند فریب و نیرنگ است. حالا این حکومت چهره همه ما را همانند این کودکان در نطر دیگران سوزانده است. وقتی یک هندی پابرهنه ای که شلوارش را در وسط خیابان پایین میکشد و دستشویی می کند و بعد بلند می شود و با تحقر تمام به ایرانی می نگرد و می گذرد و در فرودگاه از او بعنوان یک تروریست از یک کشور توسعه نیافته برخورد زننده ای میکند حتی از درد این کودکان معصوم تلختر است. حداقل اینها سر خود را بالا نگه می دارند و این مصیبت را نشان بی مسولیتی دولتشان می پندارند. اما وقتی نیجریه ای و هندی بعد از اینکه پرسد "اهل کجایی؟" و پاسخ می شنود "ایران" لبخندش ناگهان تبدیل به تحقیر و نفرت می شود و شما را انگل می نامد آنوقت درد دستهای سوخته این کودکان را در درون دل خود احساس می کنید. من آماده هر گونه کمک و یاری هستم.

ناشناس گفت...

ای سردمداران بی کفايت بدانيد که هر فواره ای سقوط خواهد کرد. روزس بشود که شما کثافت هايي مانند قاليباف ابرده ای و دهاتی و احمدی نژاد کثافت را به الاغ بسته و دور شهر بچرهانند. کثافت های آشغال.

ناشناس گفت...

مملکتی که در آن سوپور محله شهردار شود و بعد رئيس جمهور مملکت بهتر از اين نمی شود. روزی همه شما به گاری بسته خواهيد شد.

ناشناس گفت...

دیدن این تصاویر وجدان بخواب رفته خیلی از ما را بیدار کردولی در عجبم که اوباشان عمامه بسر و آخوندهای های کت شلوارپوش به رهبری اوباش عظیم الشان سیدعلی خامنه ای ذره ای از شرافت وانسانیت بویی نبرده اند وفقط بنای غارت تمام عیار ملت و کشور رادارند مگر همین نیمچه مردک احمدی نژاد وعده نداده بود که پول نفت به سر سفره مردم خواهد برد ولی اکنون می بینیم که حتی سفره مردم را هم بغارت برده اند آری بردار ما هنوز در حال بع بع کردن هستیم و خدا میداند کی از خواب خرگوشی بیدار خواهیم شد

ناشناس گفت...

واسم خيلي جالبه كه ميبينم دوستاني مثل آقا نويد در قبال اين موضوعات احساسي و انساني باز هم جبهه سياسي ميگيرن و از كنار اين مسائل به راحتي رد ميشن.
اگه واقعا مملكت ايران از ابتداي تاريخش همينجوري بوده كه ننگ بر اين مملكت كثيف .
ولي آيا كوروش كبير هر ساله به مردم فقير كمك هاي اساسي و كلان نميكرد ؟
تاريخ رو بخونيد ، ميفهميد كه بعد از قاجار پست ترين حكومت جمهوري ( به زعم آقايون اسلامي ) هستش .

آقا نويد يكم احساسي تر بنگر برادر !!!!!!!!!!

سارا گفت...

كل منافع كشور فداي يه تار موي هر كدوم از اين غنچه هاي پژمرده ، آقاي نويد ...

ناشناس گفت...

من از بيگانگان هرگز ننالم
هرآنچه کرد با من آن آشناکرد

ناشناس گفت...

من از طرف شهردار از شما عذر خواهي مي كنم.آخه اين شهردار لايق تف انداختن هم نيست

ناشناس گفت...

salam man be shakhse az in gone hvades besiar didam vali afsoos ...ke kasani ke esme khod ra sar dam dare mamlekate eslami gozashtan faghat be fekre manafe mali khodeshon hastan

ننه قدقد گفت...

خیلی حالم بد شد. به امید این آقایون موندن بی فایدست. به شهر ما نزدیکن. سعی می کنم یه کاری براشون بکنم.

ناشناس گفت...

به خدا که قلبم به درد امد.خداوند از سر تقصیرات باعث و بانی آن نگذردو به خاک سیاه بنشاندشان.

مهیار گفت...

کجای این عکسها دردناکه وقتی:
سالی تو جاده های غیر استاندارد چندین هزار نفر کشته میشن!
وقتی زلزله میاد و چندین هزار نفر کشته می شن!
وقتی گرما و سرما آدم میکشه و ... !
وقتی تو کشوری زندگی میکنیم که هر ذره اش طلاست اما چپاول میشه و تو کشورای خارجی سرمایه گذاری و به سود اونا تموم میشه!
از همه مهمتر اینکه به اسم اسلام ظلم میشه! ظلم هایی که حتی فکرش رو هم نمیتونی بکنی!
ددر هر حال باید از خودمان شروع کنیم. با امید و توکل به خدای بزرگ ...

ناشناس گفت...

خدايا تو كجايي؟

amir گفت...

khejalat mikesham ke ye iraniam

ناشناس گفت...

SALAM
darin alame khaki digar adami namiayad be dast .
alami ze no bayad sakhto ze no adami.
be jai in ke in matalebo yadasht bezarim ,1 hesabo moshakhas konim va harki be andazeh tavanish pol variz kone va 1 nafar ensan kare moalejeh shono peygiri koneh,

ناشناس گفت...

خیلی درد ناک بود ولی آقای شهردار به جای توجه به آنها به فکر بچه های سید حسن است
چراغی که به ایران رواست به لبنان حرام است

ناشناس گفت...

آقای شهردار یعنی قیمت میزی که پشتش نشستین 3 میلیارد می ارزد یا توی اخبار این قیمت را گذاشتین..?!! حتما بچه های سیخ فروش زیر پل سید خندان و خیلی بچه های معصوم و دوره گرد دیگر یا زنهای فقرزده ی روسپی که گاهی برای سیرکردن شکم بچه های یتیم شون هستی شون را توی خیابان ها به حراج گذاشتن , اجازه ی یه همیچین کمک پولی را بهتون دادند !!!

ناشناس گفت...

امروز وقتی تصاویر را دیدم تکان عجیبی خوردم وتمام روز به همین موضوع فکر می کردم.مسئولین بهوش باشید و به روزی فکر کنید که بر دوش مردم به سمت قبرستان می برند آنجا چه جوابی در پیشگاه خدا دارید.0

ناشناس گفت...

الان گریمون گرفت؟ الان متاثر شدیم ؟الان بهمون فشار اومد؟ الان به فکر افتادیم پاشیم بریم کمک ؟الان بغض گلومون رو گرفت؟
.
.
.
.
.
.
اینا هیچ کدوم فایده نداره اگر فردا،پس فردا،یه هفته دیگه و یه سال دیگه باز هم یاد این اتفاق افتاده و گریت گرفت و خواستی بری کمک کنی اون وقت انسانی!!!!!

Hamid Reza گفت...

چه سود بر مردمی که خفته اند از دزد سخن برانی. اینان که وطن فروختند و ناموس وطن هرگز از نگاه معصومانه کودکان ایران زمین شرم ندارند.وطن را بار دیگر باید ساخت نه به روضه و عزا و نه به تقدیری که به ناحق بر ما روا میدارند.ایران ایرانی را می خواهد کا خاک وطن را سرمه چشم کند و برای مردمانش که نجیبانه سی سال شلاق بی عدالنی را بر گرده خود تحمل کرده است جان ببازد. اینان که ایران می فروشند مشتی رجاله بی غیرتنند که از استخوان همرزمان جنگشان کرسی صدارت ساخته اند.اینان ایرانی نیستند

ناشناس گفت...

شاید وقتش رسیده که به جای صحبت کردن به فکر راه علاجی باشیم.
من لینک این پست رادربلاگم گذاشتم.

ناشناس گفت...

خون باید گریه کرد ... خون

ناشناس گفت...

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بابا من به چه زبوني بهتون بگم. من الان دو ساله دارم تو لبنان زندگي مي كنم. به خدا اينا وضع ماليشون توپ توپه. يه ماشينايي رو سوار مي شن كه ما تو ايران تو خوابمونم نمي تونيم ببينيم. حالا جالبه بدونيد كه ايران صدها دبيرستان و هنرستان و درمانگاه و بيمارستان مجاني براي اينا مي سازه هيچي! به هر جوون شيعه ي لبناني كه اعلام كنه حامي ايران و حزب الله است بورسيه ي تحصيلي در دانشگاههاي مالزي و انگليس و ... ميده.
با اين همه بازم وقتي يه لبناني مي فهمه من ايرانيم به عربي دو سه تا فحش خوار و مادر نثارم مي كنه!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ناشناس گفت...

ايكاش يه جوونمردي پيدا بشه يه بمب گوگلي با اسم لبنان بسازه و آبروي دولت ايران رو تو همه جاي دنيا ببره!!! طوري كه وقتي هر كسي تو دنيا اسم لبنان رو سرچ مي كنه با اين عكسها و توضيحات مفصلي از كمك هاي مالي ايران به تروريسم بين الملل مواجه بشه.
خليجمون رو كه رسما عربي كردن. خزرمونو هم كه بخشيدن به روسا. پس لااقل بذاريد بيشتر از اين خودمونو نگان.

ناشناس گفت...

مردم غيور و هميشه در صحنه و كس خل و بدبخت ايران!
بازم موقع انتخابات مثل خر دوان دوان و ار ار كنان پاي صندوق هاي راي حاضر بشيد!

ناشناس گفت...

در مقابل مسئولین خودشیرین و بی شرم نظام مقدس جمهوری اسلامی چه سخن توان گفت وقتی که این جمله ورد زبانم شده که گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من آنچه البته به جائی نرسد فریاد است

ناشناس گفت...

گه به قبر پدر اون كسي كه بازم از ترس استخدام نشن و چي و چي بره تو انتخابات شركت كنه!

عارف گفت...

پاسخ به خانم سمیرا:
فکر نمی کنید بهتر است بجای زدن تهمت های ناروا به دیگران حقایق را در نظر بگیریم
ومسولان متخلف ونالایق راتوبیخ
کنیم؟؟؟؟
در ثانی هر انسانی که اندکی عقل در وجودش باشد هیچ حرفی را بدون دلیل نمی زند!!!!

MarZziye گفت...

واقعا آدم حالش به هم میخوره از این مملکت مسخره که هر روز یه گندی بالا میاره!
درضمن آقای نوید اصلا انتشار این خبر مهم نیست!
مگه فقط همین مساله ست بارها و بارها شده ایرانیا دست به این ولخرجیا میزنن در صورتی که ما تو ایران خیلی بدتر از اینها رو هم دیدیم!
طرفداری شما هم کاملا بی مورد و اشتباهه!

ناشناس گفت...

آقایان لطفا عمامه هایتان را کمی بالاتر بگذارید.تصاویر مرگ سگ و گربه فلسطینی و لبنانی را هم در اول اخبارتان میگزارید ولی تصویر این گلهای وطن را که چوب نادانی های شما را میخورند را تا به حال دیده ایدو
منکه واقعا بغض داره گلومو میترکونه.

matin گفت...

کرکس را نبین که پیوسته در انتظار مرگ دیگران است.
طوطی را نبین چرا که بی اندیشه هر گفته ای را تکرار می کند.
کفتار را نبین چرا که خفت ریزه خواری می کشد.
ملخ را نبین چرا که تاراجگر زحمات دیگران است.
عنکبوت را نبین چرا که تنها به فکر بنای خانه ی خود است.
عقرب را نبین چرا که در دشواری ها به جای حل مسئله، حلال مسئله را می کشد.
و پرندگان را ببین که چگونه به هنگام آشامیدن، نظری نیز به آسمان دارند.

ناشناس گفت...

ay mordeshooreto boradan,ay mordershooreto too taboot bebaran
iashalla,khake alam bar saret.khak tu gooret kardam,ahmagh,bi shoor,harki miad ye
post o magham tu iran migire kesafat az ab
dar miad!!!!

ناشناس گفت...

.... های .....های بی شرف (نقطه چین هارا پر کنید)حالا یه شاهکار دگه زدن تا قبلی رو ماست مالی کنن.
پیاده رو هایی که نسبتا هم بد نبود کندن تابازسازی کنن...! (فاطمی امیرآباد تخت طاووس ونک سعادت آباد...) حالا بااین سرعت کم کارکردنشون تا کی عابرین پیاده به دلیل خراب بودن پیاده رو باید از خیابون عبور کنن وخطر تصادف با خودرو ها تهدیدشان کند؟ الله اعلم
جالبتر از همه این که اگر موقع عبور از چنین جاهایی یه ذره اونورتر رو نگاه کنی میبنی آسفالت خیابون بیشتر به ترمیم احتیاج داره تا پیاده رو.
به هر حال پول شهرداری باید اونجایی خرج بشه که ضرورت آنی نیست یا لبنان یا پیاده رو های تهران

استر گفت...

عیسی مسیح تو هستی شفا دهنده پس تو به این فرزندانت شفای جسم و روح بده
در نام عیسی مسیح آمین

کیوان گفت...

ای خدا دلگیرم ازت...

ناشناس گفت...

vayyy agaye raiis jomhure geyre irani va zedde irani va lobnaniyol asle felestini aya shoma in tasavir ro didid? aya emame zaman ham unja sukhte? yaaa emame zaman hamrahe shoma pulaye nafto mishmare? ya emame zaman tu lobnane? man age be jaye shoma budam ke yek pezeshgam va ruham be zajr umaad khodamro zende begur mikardam ta naslam mongarez shee..yaam miparidam tu chahe jamkaran pishe emamjunam...

باران گفت...

می دانم
شاید من مسلمان نیستم
شاید ما مسلمان نیستیم
شاید آن آن هندوی گاو پرست
ان بودای
آن کمونیست
یا ...
شاید آنها انسانیت را می دانند

نه! من در اشتباهم
چه کسی جوابگوست
اینها می خواهند آن دنیا را با پول بخرند .
و شاید هم دنیای دیگر برای اینان یک بازیچه بیش نیت . بازیچه ای که به خیال خودشان برای گول زدن عوام الناس است
این اگر به لبنان کمک کند همه بزرگان به به و چه چه می کنند و معروف می شود و دنیایش آباد
اما اگر به کودکان سرزمین خودش کمک کند چه کسی برایش به به و چه چه کند .
مگر بجز عوام الناس !!! کسی دیگر برایش آفرین خواهد گفت . به چه کارش می آید وقتی دنیای دیگری را باور ندارد.
شاید خدا را گم کرده است .
شاید خدا را باور ندارد ( نعوذ بالله )
شاید " خدا بازیچه ای شد که با آن کسب ننگ و نام کردند "
دوستمان نوشت " چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است "
از کجا معلوم شاید خانه اینان لبنان باشد چه کسی می داند .
تازه ! چند وقت پیش در مجلسی یکی از اقایون این جمله ی چراغ و خانه و مسجد را یکی از معضلات جامعه دانست و به سختی بر ضد آن شورید .

...

Max Vandaar گفت...

every countries around the world has the children with fire accident and do they stop helping the others in the other countries?..No..ther is nothings wrong with helping the others even if they are not living in your country!..DO NOT USE THESE PICTURES TO PLAY WITH PEOPLE FEELINGS,PLEASE!..

ناشناس گفت...

moteasefam baraye in hokomat va siasateshon

ناشناس گفت...

به نظرم خدایه بیمارسادیسمی که انسان وخلق کردتابابلا های که سرش میاره خودشو ارضا کنه

ناشناس گفت...

متاسفم برای خودم و همه ایرانیهای دیگر. البته اگه در ایران ایرانی مونده باشه آخه بعد از اسلام بیشترشون عرب شدن.....(تاریخ ایران بعد از اسلام)
مبینیم و چشم میبندیم...
می خواهیم وساکتیم....
مار در استین پرورش میدهیم....
خود کرده را تدبیر هست هست..
این بار چشمها را باز کنید بعد مشتها را گره.

ناشناس گفت...

سوختم!
irix

ناشناس گفت...

هراسی در دل ما نسیت
ستم هایی که بر ما رفت
از این افزون نخواهد شد
دگر کی به شود کشور
اگر اکنون نخواهد شد؟

ناشناس گفت...

vaghean delkharashe .... nemidonam chi mishe goft , akhe ki javabgo bayad nashe.... chera az khoda nemitarsim .... khodaya cheghadr sabret ziade..... khodayaaaaaaa

ParsCoders گفت...
این نظر توسط نویسنده حذف شده است.
ناشناس گفت...

لینک خبر کمک 30 میلیارد ریالی
http://207.176.218.145/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1125061&Lang=P

ناشناس گفت...

تف تو روشون بیاد.... اینا مسلمونن آخه؟؟؟؟ چه جوری میخوان اون دنیا جواب این طفل معصوما رو بدن... تو این دنیا که همه غلطاشونو کردن... هرکیم اعتراض کرد این شکلیش کردن... به عقوبت چه گناهی اینا باید این شکلی شن؟... مگه این نیم وجب قدا چیکار کردن با این قوم بی رحم؟؟؟ .... لعنت خدا بر هر چی بی معرفت ریا کار که واسه اینکه بگن ماخیلی به فکر مسلمونای دنیاییم... حق این مردم بی پناه و مسلمون رو میگیرن میکنن تو شکم یه مشت سنی ناسبی تو فلسطین که هم لعن حضرت علی میفرستن و هم به ایرانیا بد و بی راه میگن...!!! خدایا خودت به دادمن برس!!!

ناشناس گفت...

سلام
زود قضاوت نکنید.
جواب کامل و روشنی در http://marsos.persianblog.ir
ارایه شده است.
حتما بخوانید تا ببینید چراغ در منزل رواتر است یا در ....

http://marsos.persianblog.ir

leili گفت...

جای بسی تاسف. از انسان بودنم احساس بدی کردم.
این قدر آدم ها بی احساس شده اند؟؟؟؟!!!!!
چرا کسی دست به کار نمی شود؟!!!
من هر کاری بتونم برای این عزیزان می کنم. از قبال این امور کم نداریم که مسئولین بی تفاوت هستند.
امید است آن روز (روز بیداری) دور نباشد.

ناشناس گفت...

این عکسها واین کارها واقعا نمونه کوچکی از ظلم وستم سیاستمداران این مملکت میباشد. شما از کجا می دونید که واقعا این پول واریز شده وبه جیب آقایون نرفته. اینجا ایران هست یعنی مملکت گل وبلبل یعنی مملکت دروغ،

ناشناس گفت...

با دیدن تصاویر حقیقتاً دلگیر شدم. اما خوب این نخستین باری نیست که با این فجایع روبرو و بازهم ساکت مینشینیم!!!دربین نظرها میتونم بگم از همه ارزشمندتر برای من نظر دوست عزیز مرجان خانم بود که شماره حساب را اعلام کردند و من شخصا از ایشون سپاسگزارم و به نوبهء خودم برای دیگران فرستادم.فقط میتونم بگم: گذشتن قیمت نفت از بشکه ای یکصد و سی دلار بر عموم ملتهای بیگانه مبارک و بر مالکان این مرز و بوم که خون فرزندان رشید و عزیز خود را فدائی حفظ و صیانت از حدود مرزها نمودند تسلیت باد! ختم کلام: هرچند که با کمک نقدی ملت، دراین مورد خاص، بازهم دولت و حکومت پرروتر (ببخشید ولی کلمهء شایسته و مؤدبانه تری پیدا نکردم!) و متوقع تر خواهند شد، چه، این وظیفهء مسجل و حتم دولت است که سریعا به وضعیت ایشان رسیدگی شود، اما مثل همیشه کاسه گدائی در دست به سراغ مردم آمده اند. وگرنه باورکنید آنچنان اقتداری در ایجاد خفقان و کتمان حقایق دارند که اگر اراده میکردند حتی روحمان هم از وقوع این فاجعه وفجایع مشابه خبردار نمیشد! ولی این سیاست دیرینهء ایشان است که امور مالی ملت را فقط به ملت واگذار و درآمد براستی هنگفت سرانه را به یکباره به خندق بلای خودشان واریز نمایند. با این حال بسیار سخت و محال است که ما هم مثل آنها سنگین دل و خفته وجدان عمل و چشم برروی مظلومیت این اطفال معصوم ببندیم. شخصا با وجود اطلاع از تمامی حقوق و دین مردم برگردن دولت به حساب مربوطه مبلغی در حد توانم واریز خواهم کرد.

ناشناس گفت...

سلام
تازه صاحب دختری شده ام که هر روز چهره معصوم و دوست داشتنی تری پیدا می کند. با دیدن این تصاویر فقط یک لحظه خودم را جای مادر نرگس و باقی دخترکان معصوم این حادثه گذاشتم و ....حتی باورش هم سخت بود.خدایا ما را به ذات نازنین این کودکان ببخش.

ناشناس گفت...

جای حرفی باقی نمی مونه
این دولت داره خون مردمو تو شیشه می کنه
داریم بدتر از زمان شاه می شیم
از اب برق گاز بنزین و خوراک مردم که مال خود مردم می گیرن میدن به ...
اونوقت می گن داره قحطی میاد کمبود اب برق گاز بنزین داریم!!!!!!!!!!!

ناشناس گفت...

cجای حرفی باقی نمی مونه
این دولت داره خون مردمو تو شیشه می کنه
داریم بدتر از زمان شاه می شیم
از اب برق گاز بنزین و خوراک مردم که مال خود مردم می گیرن میدن به ...
اونوقت می گن داره قحطی میاد کمبود اب برق گاز بنزین داریم!!!!!!!!!!!

ناشناس گفت...

جای حرفی باقی نمی مونه
این دولت داره خون مردمو تو شیشه می کنه
داریم بدتر از زمان شاه می شیم
از اب برق گاز بنزین و خوراک مردم که مال خود مردم می گیرن میدن به ...
اونوقت می گن داره قحطی میاد کمبود اب برق گاز بنزین داریم!!!!!!!!!!!

لی لی گفت...

من اشک ریختم ولی جون عزیزتون بیایین به این بچه ها کمک کنیم!!!!!!!!
کاش ایران ایران بشه پس این جام شادی ایرانیان در هر نقطه کوچکش کو؟؟؟؟؟؟؟؟ جام جم ما را غم گرفته!!!!!!!!!!!!!!!!!!
لی لی

AHMAD گفت...

TORO KHODA PAYE SANDOOGH HAYE RAY NARID
DIGE BASE HARCHI BE SAREMOON AVORDAN
MARDOOM TA KEYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY?

ناشناس گفت...

سلام
ما که دلمون از بی عدالتیها خیلی وقت گرفته /اما چه کنیم؟؟؟

ناشناس گفت...

فقط میتونم بگم خودم کردم که لعنت بر خودم باد. این ها رو نشون پرم دادم اشکش رو دیدم گفت ای کاش نمیفرتیم برای این بی شرف ها خون بریزیم کشته بدیم

neda bagehri گفت...

kheili gonah daran in bacheha....

feri گفت...

سلام
من فکر می کنم با پوشش وسیع این خبر به خصوص از صدا و سیما بشه یه کاری کرد برای این بچه ها. نمی دونم که دانشگاه علوم پزشکی شیراز بخش جراحی ترمیمی (پلاستیک ) داره یا نه. ولی بهترین مرجع کمک به این بچه ها اونا هستند . هرچند ممکنه اونجا رزیدنت ها و دانشجوها عملشون کنند اما چون بیمارستان آموزشیه می شه تمام هزینه رو رایگان کرد.راه کمک اینه نه شماره حساب.
من تو بیمارسنان امام خمینی تهران کار می کنم و اینجا هم بخش جراحی ترمیمی دارد. ولی شیراز باشه با یک شهر نزدیک تر مثل اصفهان بهتره.به هر حال من هم ای میلم را می ذارم.

feri گفت...

راستی ای میلم : dialog2farshad@yahoo.com

ناشناس گفت...

سلام فقط اين تصاوير رو ديدم بعد كه تنفر سرتا سر وجودم رو گرفت از اين آقايون بي خبر از همه چيز .
متأسفم واقعاً نميشه عمق فاجعه رو توضيح داد نه واقعأ نميشه.
فقط ميتونم درك كنم كه درد اجتماع ما و ايرانيان بيشتر از اين حرفهاست .

eMeL گفت...

سلام به همه كسايي كه متأثر و متأسف مي‌شن اما همه ما لال هستيم چون لال زاده شده ايم. چون دين اجباري را به گردن ما انداخته‌اند. اين اسلام نيست.
ميدونيد وقتي فرستاده حضرت رسول نامه به شاه ايراني براي دعوت به دين اسلام داد و شاه اون نامه رو پاره كرد در جواب چه چيزي به نامه رسان گفت؟
*** زماني كه شما عرب‌ها ملخ مي‌خورديد مردم سرزمين ما خداوند يگانه را پرستش مي‌كردند. اينجا كسي كافر نيست...***
جالبه همه ما فقط مي‌دونستيم كه نامه پاره شده...
بيچاره داريوش و خشايار كه اين سرزمين را با دل و جان نگه داشتند از شر قوم عرب.
تا حالا به نقشه‌هاي ايران قبل از تاريخ اسلام دقت كرديد؟؟؟ ديديد چقدر عزمت داشته؟؟؟؟ اون عزمت به چه كساني بخشيده شد؟
همه ما دانش آموزان و نسل دوران تحريم اقتصادي از انقلاب به بعد هستيم آيا به ياد داريد كه در كتاب ديني دبيرستانمان نوشته شده بود كه:
در دين اسلام آمده كه هيچ پرده‌اي جز زبان بين رهبر و مردم نبايد باشد...؟؟؟
كدام يك از شما بي پرده با يك مقام پشت ميزي صحبت كرده‌ايد؟؟؟
چه برسد با رهبر عزيزززززززززز.......
ما همه نسل باقيمانده و شرمسار از روي داريوش كبير هستيم...
مطمئن باشيد كه هيچ كاري از دست ما بر نمياد.
هميشه ميگن آبي كه ريخته شده نمي‌شه جمع كرد، مواظب ليوان‌هاي بعدي باشيد تا آن‌ها نريزند...
اين اتفاق افتاده و هيچ كس جز همان پشت ميزي‌ها نمي‌تواند به اين معصومان كمك كند. بياييد از بعدي‌ها جلوگيري كنيم.
قبل از اتفاق مدرسه، يادتونه بچه‌ها تو حوض كوچيك پارك‌شهر تهران غرق شدن( خوب اردو نرفته بودن دريا.........). خانواده‌هاشون كجان؟؟؟ چي‌ كار مي‌كنن؟؟؟ بچه‌هاي زلزله بم كجان؟؟؟ بچه‌ها و خانواده‌هاي داغدار حادثه انفجار قطار ايستگاه خيام كه درست بعد از زلزله بم اتفاق افتاد كجان؟؟؟ خانواده‌هايي كه تو شهرك وحيديه بودن و هواپيما تو خونشون سقوط كرد كجان؟؟؟ چند هزار نفر هنوز بعد از گذشت تقريبا 20 سال از زلزله منجيل درگير هستند؟؟؟
اصلا تا حالا به شهر شيميايي‌ها تو سنندج رفتيد؟؟؟ مي‌دونيد همشون سرطان دارن؟ ميدونيد همه نوزاداشون به شدت مريضن؟؟؟؟
متأسفانه هممون هم كور و هم كر و هم فراموشكار و با عرض معذرت مرده پرست زاده شديم. اين شده زات ايراني......
شهردار تهران كاره‌اي نيست...
متأسفانه تو اين مملكت همه بايد لال باشيم. به فكر نسل‌هاي بعدي باشيم...
راستي يادتون باشه كه:
خوب بره، بد مياد، بد بره، بدتر مياد، بدتر بره، ؟؟؟؟؟؟؟؟ چي جاش مياد؟؟؟

ناشناس گفت...

vaghan nemidoonam chi begam faghat omidvaram yerooz az share in nokhod maghza rahat shim gire ye mosht adame arab zade oftadim ta khodemoonam nakhaim khalas nemishim age posht ham bashim azashoon hich kari barnemiad az hame ye oonayaie ke enghelab kardano maro bein bad bakhti endakhtan ba tamame vojoood MOTENNAFFFERAM

ناشناس گفت...

برای این کشور باید افسوس خورد و دعا کنیم که ما را از شر این ظالمان قرن،خداوند نجات دهد.
جواب این معصومان را امیدوارم خدای عادل از این ظالمان در دنیا و آخرت بگیرد.

ناشناس گفت...

farda che pish mi ad ! ay amogheye shadihayeman be fekreh in hastim ke dar har gosheh iran etefaghi dareh miofteh....fekre man be koja raft ke mamlekateman be inaj resid...FARDA CHE PISH MI AD
chi kar mitonim bokonim ? aya ma moghasre nabodim ? ?

ناشناس گفت...

SALAM
KHODARO SHOKR KONIDO INGHADAR JUSHE BIHUUDE NAZANID
MAN KHEYLI NARAHART SHODAM AMMA ETEFAGHIE KE OFTADE BA SOHBATAYE BE AMAL UMADE ISHALA DOROST MISHE .
AZIZAYE MAN ISHALAH SALAMAT BASHID. DUSETUN DARAM

ناشناس گفت...

.. در دیاری که در آن نیست کسی یار کسی

.. کاش یارب که نیفتد به کسی کار کسی

ناشناس گفت...

در این زمینه نباید احساساتی و جوگیرانه قضاوت کرد. برای دیدن استدلال های منطقی سایت زیر را ببینید.
http://www.marsos.persianblog.ir

ناشناس گفت...

چی باید بگیم؟ گریه کنیم؟ داد بزنیم؟ دستمون به کجا بنده؟ اصلا می دونید چیه خلایق هر چه لایق!!! تعجب نکنید ما چرا تو فلسطین و لبنان به دنیا نیومدیم؟ تا آقایان مملکت ایران برای ما پول مفت بفرستند. لبنان برای هر خانواده بعد از اون جنگ کذایی کلی پول. بابا چرا یکی نیست به اینا بگه چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است حراممممممممممممم . اون وقت میگن مملکت امام زمان.

ناشناس گفت...

اینجا ایرانه
یعنی جایی که همه چیز اشتباهیه !!!!!

mahdieh گفت...

مسئول محترم
یک لحظه دختر و پسر خودتان را جای این بچه های معصوم بگذارید !
آیا می تموانید تحمل کنید ؟ چه حالی به شما دست میدهد ؟
این دنیا هیچی وای به حال همه ما در آن دنیا ( البته اگر قبول داشته باشیم !)

ناشناس گفت...

اگر دین و ایمون و اسلام به اینه که آدم هم وتنش ایجوری باشه بدش بره واسه ثواب کردن به غریبه کمک کنه که تازه همه هم بفهمن, این دین و اسلام و ثواب بخوره تو سرت. آه این بچه ها همچین پا چیچ این نامردا بشه. آدم کافر باشه بهتر از اینه که آه این بچه های معصوم پشتش باشه. آخه اون بچه چه گناهی کرده بود که الان دیگه نمیتونه بچگی کنه؟

بهرام- ر گفت...

سلام :
از قدیم گفتند :چراغی به به خانه رواست به مسجد حرام است .باید اعتراف کنم من هم با دیدن این عکس ها واقعا گریستم .چون خودم پدر هستم و درک میکنم که والدین این کودکان معصوم وفرشته های بال وپر سوخته اکنون با هر بار دیدن گل پر پر شده روی دلبندشان چه می کشند.چرا؟ چون وقتی من هم در جوانی در دوران جنگ پای چم را در انفجار مین از دست دادم پدر ومادرم ناگهانی وخیلی زود پیر شدند..... بله باید دید و فهمید !!!!

Death گفت...

فقط می خوام گریه کنم ولی این قدر غمگین و عصبی هستم که بغضم نمی ترکه.
من که حتی بد ترین دشمنانم رو نفرین نمی کنم اینجا از اون کسی که اون بخاری رو ساخته تا اون دکتری که از هر عمل دست کم یک یا دو میلیون میگیره ولی حاضر نشده این فرشته های کوچولو رو رایگان عمل کنه تا شخص ریس جمهور مردمی مون رو لعنت می کنم و به قیامت حواله نمی دم چون دعا می کنم تو همین دنیا همین قدر که اون نازنین ها زجر می کشن اونا ده برابر زجر بکشن .
ولی نباید فراموش کنیم که ماهم با سکوت مون مقصر هستیم.
خدا سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر خود ان قوم برای تغییر سرنوشت خود کاری بکنند.

ناشناس گفت...

vaghan moteasefam vase khodemon ma ta key bayad in hame zolma tahamol konim? ta key?in kocholo ha koli arezo dashtan .....am aalan chi??

ناشناس گفت...

جای که من هستم عرب لبنان خيلی زياده
اونقدر اينا ها پول دارن که هر جا اول يک شکم امده .حتما بدش يک لبنانی می ياد تو.اون قدر دارن که نمی فهمن چه طور خرج می کنن.اما ايراني بايد توی اتيش جهلی که خودش روشن کرده بسوزه!!!

ناشناس گفت...

من از هیچکسی شکایتی ندارم،نه آقای شهردار و نه حزب الله لبنان و آدماش ، نه آقای خامنه ای و نه هیچ انسانی...
من تنها از خدا شکایت دارم...
چرا اینکارو با انسانها و بنده های معصومت کردی که حتی نمی دونن معنای گناه کردن چیه!!!!!!...
چه گناهی داشتند که اونهارو وارد این بازی مزخرف زندگی و سیاستهای پنهانیت کردی ، اینه اون عدالتی که میلیونها ساله همه می خوان با سفسطه بهمون ثابت کنن ؟؟بابا جون..خدای بزرگ من که ارحم الراحمینی، لطف کن این خراب کاری که بالا آوردیو زود رفع و رجوع کن که تنها کاری که واقعن با التماس ازت می خوام اینکه بچه هارو این تنها فرشته های زمینو از دایره بازیهای عجیب و غریبت حذف کن ....ممنون

ناشناس گفت...

من هم به نوبه خودم اندوهگین شودم.
بله شاید یک اتفاق بود. بیشتر نظرات دوستان را خواندم. باز هم داستان قدیمی ایران و ایرانی و دولت زورگو. تقریبا این داستان حدود چند صد سالی هست که تکرار می شه. نمی خوام ب ادبی کرده باشم من هم یک ایرانی هستم.
ولی بهتر نیست کمی عمیق تر بخوانیم، فکر کنیم و عمل کنیم.
دوستان از احساساتی حرف زدن که شک ندارم همه پاک و از روی انسان دوستی و میهن پرستی هست. کاری هم به سیاست ندارم چون داستان اسرائیل و کمک ایران به حزب الله داستان طولانی هست و به جای خود بحثی مفصل می طلبه.
اما آنچه بر ما می گذرد داستان بی انتهایست دوستان.
از قدیم اینو شنیدیم : از ماست که بر ماست و در جایی دیگر خوانده ایم خلایق هرچه لایق.
این جمله آخر را خیلی دوست دارم چون تفاوت تمام ملتهاو کشورها را با کشور عزیزمان ایران نشان می دهد چه پایین تر چه بالاتر. این دولت یا دولتهای پیشین بر آزنده مردم ما هستند. خواهش می کنم حرفهای محبت آمیزتونو چند لحظه نگاه دارید و به خیابان و مردم اطرافتون نگاه کنید و تصور کنید فردا صبح تمام دولت عوض بشه و دولتی آزاد و دمکرات در ایران باشه. باور کنید سنگ رو سنگ بند نمی شه . باور نمی کنید کتاب تاریخ 200 سال اخیر ایران رو بخونید.
و از خودتون بپرسید چرا بین اینهمه اظهار افسوس یک پیشنهاد کمک یا یک همبستگی برای کمک به این کودکان نیست؟
جواب خیلی ساده است چون ما منتظریم. منتظر شخصی هستیم که بیاید و همه چیز را درست کند. چون همبستگی بلد نیستم و ....
تا هر ایرانی خودشو درست نکنه این کشور، این دولت و هر اتفاقی که در این کشور می افتد درست بشو نیست.
از ماست که بر ماست.
و باید شاهد وقایق ناگوار نر از این نیز باشیم.
ملتی که تاریخ خود را قراموش کند باید آنرا تکرار کند.
به امید ایرانی آباد و سر بلند
ش.

ناشناس گفت...

ba salam..in khabar vaghean tasof bar angizzz ast!!!!man va kheili az doostanam dar talash baraye komak be in kodakan hastim...agar mishavad etela'ati dar bareye anha bedagidd!!1

ناشناس گفت...

شاد بودن هنر است
شاد كردن هنري بالاتر
ليك ....هرگز نپسنديم به خويش!!!!
كه چو يك شكلكك بي جان
شب و روز
دور از همه خندان باشيم
بي غمي درد بزرگيست
كه...
دور از ما باد.

ناشناس گفت...

lotfan agar shomare hesabi baraye komak be in bacheha hast bedin, shayad komaki bashe barashon. shayaad shayad shayad....

ناشناس گفت...

متاسفم

ناشناس گفت...

به حال خودمنون باید تاسف بخوریم که این پست فطرت ها دارن به ما حکومت می کنن واقعا من شرمم میاد به ایرانی بودنم و . . .
امیدوارم روزی مسولین مملکت فرزندانشون حتما به این دردها دچار بشن ( از ته قلبم و با تمام وجود آرزو می کنم ) و بفهمن که دنیا دست کیه

ناشناس گفت...

نمی دونم چرا دست روی دست گذاشتیم که این بی ناموس های پست فطرت به ما حکومت کنن این آشغالها ایرانی نیستن . . .
هر چی هم می کشیم از این عربها و فلسطین خراب شده می کشیم ای لعنت به هر چی فلسطینیه !!

ناشناس گفت...

واقعاً متاسفام
امیداورم مسولان یکاری بکنند

ناشناس گفت...

az in ke begam irani hastam khejalat mikesham az inke mibinam maradome ma saketo aroom neshestan ta in hokoomat harjoor rahate va har kary delesh mikhad bokone moteneferam

nilofar-salimi گفت...

به نظرمن این موضوع کوچکترین و قابل رویت ترین خیانتی است از طرف مسئولین، متوجه مردم وشاید روزی خود ما شود.

مرکوشا گفت...

حالم از همه تون بهم میخوره با این اوضاعی که واسه مملکت ساختید .. عدل علی میگیرتتون .. حالا هی خودتونو گول بزنین .

ناشناس گفت...

delam gereft..boghz kardam bara gharibiye bachehaye ma

bara inke yek mosht taazi mikhand keshvare ma ro be daste sahebe zamane tazish bedan

bara mardom delam sookht
bara khodam

kashki mishod dobare in keshvar be daste sahebane aslish yani irani ha biyofte
ta enteghame in hame shaghayeghe sine chake parpar ro
enteghame in hame boghz ro
az in arabhaye kasif begirim
inha ke zahak var darand khoone mardome ma ro mikhorand
delam be hale ghorbat o gharibiye in bachehaye masoom misooze oon ham too keshvare khodeshoon
rasti khomeyni vaghti goft ma shoma ra be maghame ensaniyat miresanim manzooresh hamin bacheha boodand ke be maghame ensaniyat residand?????atash gereftam ey khoda atash gereftam

سارا گفت...

اشکی که از چشم ها جاری شده امان صحبت نمی دهد...

بسیار تکان دهنده و دل خراش بود...

تا حد توانم حاظر به کمک به ای فرشتگان معصوم هستم.
sara_sadat_pakdaman@yahoo.com

شیده . ا گفت...

هی ! جو نگیرتت از این اتفاقا تا دلت بخواد هست


بیخود اشک نریزین و احساساتی نشین و نرین تو کار ِ بغض

یه عمره که میگم دو روز زندگی با دو تا چشم ِ باز

اینا گدای ِ اشک و بغض و احساساتِ زودگذر من و شما نیستن

ما کییم؟

...آقایون خانومای بافرهنگ با غیرت با فلان و فلان و

از فرهنگ گفتین...من تو جماعت ِ خودمون جهالت دیدم و بس

اونایی هم که چیزی بیشتر از منافع ِ خودشون سرشونه اینجا نمی مونن

...یعنی می خوان که بمونن اما

اگه کسی هم بمونه ، کجای ِ کارو می گیره؟

همین

از غیرت میگی؟

...من غیرت ِ واقعی رو تو جونای ایرونی ِ خودمون کم دیدم چه برسه به


من که می دونم تو شب با خیال ِ راحت می خوابی و همه چی از ذهنت می زنه بیرون


پس یه چیز رو بگذار اون تو بمونه: جو نگیرتت از این اتفاقا تا دلت بخواد هست

می دونم تو زندگیت کم مشکل و دردسر نداری

اما اگه می تونی به حد ِ تعادل به اندازه ی خودت یه گوشه ی کار رو ، دریغ نکن

تمام ِ حرف ِ من اینه

زندگی چیز ِ زشت و ناراحت کننده ای نیست

زندگی به تلاش ِ من و تو قشنگ میشه

پس هم خودت خوب زندگی کن و هم کمی زندگی ِ دیگران رو قشنگ کن

کسایی به بزرگی ِ همین بچه ها که یه نمود و یه بعد از واقعیت ِ زندگی ِ من و شمان

دیدنش هم ظرف ِ بزرگی می خواهد

اما می دونی ظرف ِ بزرگ تر رو چی می خواهد؟

ناشناس گفت...

دلم آتیش گرفت... فاجعه بود...

fateme گفت...

avalan az koja malom in khabar sehat dashte bashe
sanian giram sehat dashte bashe shoma in vare ghaziaro mibinid on varesho vel kardid?
yahoodihayee ke dar iran hastan midonid salane cheghadr be esrail komak mikonan?
baadesham on kodaki ke too felestin be daste in adamaye khonkhar koshte mishanam ham adaman ham hamkishemon hastan
baradaram ba baradar hich farghi nemikone
shoma age 2 ta baradar dashte bashi va jofteshon dashte bashan az gorosnegi mimiran yekisho ghaza midi on yekio vel mikoni?
bayad dar rastaye hamdige beheshon komak konim
ham be in beresim ham be on
baadesham shahrdar mage bodje tain mikone ke vase chi bashe?
in neshon mide ettelaate elmio siasiton zaaf dare
va asasan engar shoma khabaro ghalat etela dadid
lotfan az in bebaad deghate bishtari konid
chon hameye ma dar ghebale kochiktarin amalo harfemon masoolim va dar akherat bazkhast mishim

DeadMan گفت...

وحشت ناک بود !!! مو به بدن آدم سیخ میشه !!! آدم باورش نمیشه چنین بلایی سر این بچه های معصوم اومده باشه ...

Hamed گفت...

Salam , Fekr mikonam ke karetun Dorost Nabude , Gereftane In Aksha Az Oon Bache ha barashun vaghean zajr Avare ,, Shoma vazifatun Etelaresani Has ,, Mitunestyd in karo bokonid Bedune inke Bacharo Majbur konid kenare Aks Salemesh Vaste o gardan Kaj Kone !!! Gruhaye Charity Ziadi Hastan ke Age dorost Etela Resani Beshe Hazeran be in Afrad Komak Konand , Che mali Va che Ma'navi ! Kare Akkas Mohtaram Asan Dorost Nabude , Be ja in kar adrese Daghigheshuno Peida konid o etelaresani KOnid ke Ye Savabi Ham Karde bashin , Ya hagh

ناشناس گفت...

ئاخ بو هه ژاران -- دلسوزیکی کورد
I sorry for cheap people which pay themselfs humanity for money.

ناشناس گفت...

ba salam
vagheghan daseton dard nakone ke in wagheghiyat ha ro be etelaghe hamegan miresonid . motmaen bashid ke hameye maseolin nezam amsale in ghaksha wa bad tar az ouno didan ama nemikhan kari baray in mardom bichare anjam bedan . ba gerye wo zari ham kari dorost nemishe . tanha rahe hal da sarneguniy tamamiyat in regim asto bas ,
ba sepase farawan

ناشناس گفت...

اسلامممم نابببب محمد همینه. دین عرب چو وارد ایران شد همین است ماجرای ما....

ناشناس گفت...

سلام
از ديدن تصاوير واقعا متأثر شدم ،کاش از بين مسولين هم آدم با وجداني پيدا ميشد(که محال است مگرپاي منافع خودشان درميان باشد)کمي هم به فکر اين مردم بيچاره ونجيب کشورعزيزمون باشه. شايد اون تصاويري که شما در اينجا به نمايش گذاشتيد چند عکس از هزاران عکس واقعي ودردناکي باشند که تا کنون کسي به تصوير نکشيده ولي وجود دارند.
به اميد روزي که دادرس واقعي از راه برسد وداد تمام مظلومان را از ظالمان بستاند.

ناشناس گفت...

واقعا اشک در چشمام حلقه زد ولی آخه فایده نداره.....وای بر ما

ناشناس گفت...

vaghan moteasefam, vaghan dardnakeee

vaghan ke khejalat daree

baziha bayad faghat saresgoono bezaran zamin bemiran bs ke pasto birahmannn

khoda bi javab nemizare in kararo

bazam moteasefam

حمید رضا واشقانی فراهانی گفت...

فقط گریه کردم.۲ ساله که توی دروازه غار تهران مربی بچه های کار و خیابانم.پوستم کلفت شده بس که بچه های بی شناسنامه دیدم.بس که بچه های زباله جمع کن دیدم.ماه های اول شب ها فقط گریه می کردم و حالا دوباره گریه.وچقدر پستم که جز گریه هیچ کاری نمی تونم بکنم!نمی تونم...... لعنت به من که تو این مملکت درس میخونم.غذا می خورم و .......لعنت به من که تن به ررذالت می دم...چشم جمهوری اسلامی روشن.
. سعی می کنم از طریق ngo پی گیری کنم.
همین.

اسما گفت...

سلام
اره اینه دولت ما
اینه ممکلت ما
این ماییم که تو فکر اینیم بریم توی فلان جا و به فلان کس کمک کنیم ولی روستاهای کشور خودمون باید این بلا سر نوجواوونا و بچه هاش بیاد .
واقعا ننگ بر این ملت ننگ بر این ممکلتتتتت
ننگگگگگگگگگ
واقعا تف به غیریت همه مسئولا
چکار میشه کرد برای اینایی که این دبلا سرشون اومده
واقعا چکار میشه کرد؟
ما خودمون توی مملکت خودمون اینقدر مشکل داریم بعد میریم برای بازسازی یه جای دیگه کمک می کنیم
واقعا چراغی که به خانه رواست به مسجد حرامه.
واقعا جز تاسف جز اشک چه میشه کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ناشناس گفت...

salam az khanoomha va aghayooni ke biroon az keshvar hastan mikham ba anjomane bache haye iran 1 tamasi begiran bebinan komaki azashoon bar miad ya na: http://www.childrenofiran.org

mamlekatemoon eftezaah shode bacheha che gonahi kardan? ta koochikan 1 kari bokonin bozorgtar ke beshan ma va shahrdaro 1 joor nefrin mikonan

ناشناس گفت...

مرگ بر جمهوری اسلامی

ناشناس گفت...

urjome 24 khordad saate 12 zohr parke melat tehran va saate 12 zohr mashhad falake park mardom jam mishan lotfan s2a kon
az tarafe javane irani

ناشناس گفت...

bacheha 24 khordad roze jome dar parke melate tehran va falake parke mashhad saate 12 zohr mardom jaman biyayn be hame begin bye

ناشناس گفت...

دلم برای این بچه ها خیلی سوخت
امیدوارم دیگه شاهد این حوادث برای هیچ انسانی نباشیم.ولی باور کنید تقصیر خود مونه.خیلی ها شاهد بودیم که در برابر این حکومت ایستادن ولی زوذشان نرسید چون من و شما پشتشان نبودیم.پس بیایید برای رسیدن به آزادی و داشتن ایرانی با وقار دست در دست همدیگه بدیم

ناشناس گفت...

میدونید مشکل ایران چیه؟
درسته هرکسی فقط به فکر خودشه از رییس جمهور گرفته تا سبزی فروش وغیره
بابا این مملکت دیگه داره دخلش میاد
زور های اخرشونه
به امید روزی که مردم ایران همه در میدان آزادی به خاطر رهایی از ظلم و زور گویی بزرگترین جشن را بر پا کنیم

ناشناس گفت...

يادم مياد پادشاه پارسايي كه ميگفت :
اين براي من افتخاري نيست كه بر مشتي انسانهاي فقير و گرسنه حكومت كنم‏‏‎. اين براي من جاي شرمساريه كه مردمم در فقر بخوابند و من نام مسئول جماعتي اين چنين را داشته باشم...
كجايند آن مردان پارسا...

shakiba گفت...

واقعا نمیدونم که هدف مملکت ما از این کارا چیه ؛ میخواد خودش رو خوب نشون بده یا چیز دیگه اما وقتی چراغی که به خونه رواست به مسجد حرامه
درسته که باید به همنوع کمک کرد اما وقتی که خودمون به کمک احتیاج نداشته باشیم
هیچ کدوم از اون عرب های سوسمار خور و نفهم هیچ کاری نکردن اون وقت مملکت ما که بیشتر مردمش وضع مناسبی ندارن اون وقت باید به اونا کمک بشه
کمک بکنه اما وقتی که مردمش به کمک احتیاج نداشتن خودشون شیکمشون سیره و زن و بچشون جاشون خوبه دیگه به فکر بقیه نیستن
واقعا آدم نمیدونه باید چی بگه فقط میتونم بگم که واستون متاسفم
آقای شهردار لطفا چشماتون رو باز کنین و خوب به دور و برتون نگاه کنین اون وقت میدونین که چه جوری باید پول ها رو خرج بکنین متوجه میشین که اسلام و دین این جور کمک کردنا نیست به خدا نیست
واقعا باید به حال خودمون گریه کنیم

dawood گفت...

امیدوارم این مسوولین فقط کمی خجالت بکشند و دست از این باج دادن ها و دوست خریدن ها بردارند و بدانند که این آدم هایی که آنها با پول برای دوستی خود جمع میکنند در وقت لازم به ریش تک تک ایشان خواهند خندید.
پس کمی به خود بیایند و به حال مردم کشورشان (البته اگر خود را ایرانی میدانند) بکنند.
این تصاویر و آن حیف و میل ها موجب خجالت و رسوایی است.

ناشناس گفت...

نوید عزیز :
خودت خوب می دانی که فرزندان خمینی صغیر سالهای سال برای لبنان و فلسطین مسلحانه جنگیدند (مصطفی خمینی) و حتی در خارج از خاک ایران به هلاکت رسیدند. اما در مورد جنگ در ایران ذره ای برای مردم ایران دل نسوزاندند و اسلحه به دست نگرفتند.
خودتان خوب می دانید که همین بازوان به قول شما امنیتی ایران در خارج از کشور در حمله عراق به ایران جزو سربازان صدام حسین بودند.
مگر یادتان رفته است که چندصد هزار سرباز فلسطینی و لبنانی در ایران دستگیر شدند؟
چرا تمام کشورهای دنیا باید بازوهای امنیتشیشان کوتاه و در داخل خاک خودشون باشه و فقط بازوهای امنیتی ما باید مثل مجید دست دراز بلند باشه.
شما هیچ می دانید چندصد هزار سرباز شیعه در ارتش عراق در خاک ایران به اسارت درآمدند؟
واقعا برای این همه بی غیرتی متاسفم.
دوست عزیز کدام امنیت ملی ؟
از دیدگاه علی (ع) بزرگترین وجهه امنیت در یک جامعه امنیت اقتصادی است.در دوران فرعون ها مردم را از خشم خدایان می ترسانند و حالا هم فرعون های امروز بهانه حمله ابرقدرتها را ملعبه ای برای حکومت خود قرار داده اند.
بگذارید حمله کنند، در آتش دشمن بسوزیم بهتر است تا اینکه در آتش بخاری مدرسه.
آخر بی شرف حتما باید سر خودت و فرزندت هم باید این بلاها بیاید تا بخودتون بیاین.

ناشناس گفت...

man khieli vaghte barashuuun moteasefam hatman bayad 1 bemire ta be fekr bashan .in vasat be bacheha ham rah nemikonan

مصطفی عرب عامری گفت...

مصطفی عرب عامری
m.ameri@hotmail.com

و اشک بود

قصه ایثار پرستو بود . . .
ناله قناری در قفس بیداد می کرد . . .
و این اشک بود که همسایگان آباد آبادی مارا به سوی فردا های فردا سوق می داد
و ترس بود که دست های یاری مارا به سوی ، لا طرف مرگ هدایت می کرد . . .
و این چه بود که دلها را دو باره سهمی از آزادگی نمود.

خدا ،نمی فهمم قدر سکوت را ، قدر اشک را
خدا ، نمی دانم فرق خنده های ملوس نرگس را
خدا ، نمی دانم حس غریب عکاس درد را
و باز می نگرم
به چهره های سوخته ی دختران اول صف
چه ریز نقش چه پاک
ولی چه سود
میریزم اشک
و نرگسی که دستهای کوچکش
کنار فارسی گشته است
فارسها
چه غیرتی چه حکمتی ؟
فارسها
چه قدرتی چه حیبتی
وجود، قامت بلند و پر صدایتان
ولی نبود در وجودتان وفایتان
چرا به زور با قلم نوشته است
به گردش سکوت می رویم
به زیر سایه درخت
چو آب و دود می رویم
و یا نگاه از رضا
که شکر دارد و رضا
به عمق چشم او نگر
که لایقت شود ثضا
نگویمت که بد تویی
نگاه کن خانه را . . .
به چهار چوب خیره شو
خراب و نم کشیده است
و فقر سهم بی کسی است
چه را که او غریبه است
تو را به غیرتت قسم
قدر بدان سکوت را
چنین وجود بی خطر
صدای پر وجود را
درون چهره اش نگر
معلم کلاس را
پر از نشاط غصه است
پر از دل شکسته است
نگاه می کند عمق
و چشم ها که خسته است
چو نرکس و اقاقیا
که پوستین گرم را
به زیر آفتاب سرد
به صورتش گرفته و
نگاه و خنده می کند
نه فکر این نکن که او
به راحتی نشسته است
معلم کلاس او
و حرمت لباس او
نشاط می دهد به شکر
به چهره شکسته اششرمنده دوستان ، میخواسنم خیلی بشتر از اینها ادامه بدم شعرم را
ولی واقعا نتونستم - همین اینقدرشم با اشک سرودم

به نظر من خیلی ها مقصر این فقر ها هستند
یک کلمه به آقای شهر دار: بی معرفت ، دریاب ! ببین چه قدر برای خودت صلوات درست کردی ؟
یکم هم به فکر خودمونی ها باش

یا حق


مصطفی عرب عامری
21/03/87

ناشناس گفت...

vaghan dolate tokhmi darim ke be yari in koodakane mazloom nemishetabeh .passs hame ba ham kiram dahanet rahbar.

lili گفت...

چی میشه گفت؟ هرچی مردم بیشتر به تنگ میان. قهقهه های مستانه و بی شرمیهای انها بیشتر می شه. انگار که لذت میبرن از درد و رنجمردم. زور و حاکمیت خودشونو با فشار به مردم ثابت می کنن. و کیه که صدایی ازش در بیاد و اعتراضی بکنه؟ چون همون راه باریکشم می بندن. اما شاید هم همونطور که وقتی مورچه می خواد بال دربیاره باشه.

ناشناس گفت...

دوستان اينجا حرف زدن فايده اي نداره بايد همه اين ها رو به مسئولين گوشزد كرد . تاكي ميخواين ترحم آميز گريه كنين . تا كي ميخواين به همين جا بسنده كنين . اين ايميل اقاي احمدي نزاده كه براتون ميذاريم . همه براي پشتيباني از اين كودكان به ايشون نامه بفرستين تا اهميت كار معلوم بشه . شما كه ساعت ها وقتتون روي توي نت صرف مي كنين . فكر نكنم اين كار خداپسندانه زياد وقتتون رو بگيره . متشكرم از همتون . يا علي .
Dr.Ahmadinejad@President.ir
Dr.Ahmadinejad@President.ir
Dr.Ahmadinejad@President.ir
Dr.Ahmadinejad@President.ir
Dr.Ahmadinejad@President.ir
Dr.Ahmadinejad@President.ir
Dr.Ahmadinejad@President.ir
Dr.Ahmadinejad@President.ir
Dr.Ahmadinejad@President.ir
Dr.Ahmadinejad@President.ir
Dr.Ahmadinejad@President.ir
Dr.Ahmadinejad@President.ir
Dr.Ahmadinejad@President.ir
Dr.Ahmadinejad@President.ir
Dr.Ahmadinejad@President.ir
Dr.Ahmadinejad@President.ir

ناشناس گفت...

سلام دلم گرفت کی جواب این بچه ها رو

می ده

کی جوابگوی دلاییه که جلوی آینه هر روز و هر روز می شکنه

کی میخواد فردای خوبی رو براشون بسازه

با این قلبای زخمی

درد بی عدالتی خیلی وقته بی داد می کنه

شما اولین نفری نیستی که اینا رو گفتی

دلم شکست چون خیلی ملموس بود نمی دونم باید چی گفت


قلبم خسته است می رم چون منم مث اون دوست عزیز از اینکه کار یاز دستم بر نمیاد خجالت می کشم

و مطمئنم با تاسف من کاری از پیش

نمی ره ولی خدا می دونه جوابشون چیه

انشاالله تاوان این چراغی

که به خودمون واجبه به اونا حروم

اینا با کاراشون دارن حروم می کنن

حق بچه های مارو ضایع می کنن بده

ناشناس گفت...

دل به اميد صدايي كه مگر در تو رسد
ناله ها كرد در اين كوه كه فرهاد نكرد

ناشناس گفت...

يه خري گفت : كاشكي 3 ميليارد تومان بود،كاشكي 100 ميليارد تومان بود،اصلا معلوم نيست اينجا چه خبر هست،زندگي داره جيره بندي ميشه،كاشكي اقلا جيره همه مساوي بود.

ناشناس گفت...

...كاشكي همون كسايي كه براي هر كاري كه مي كنن و هر اتفاقي كه مي افته،يه توجيه مناسب از داخل شرع مقدس اسلام يا از هر قبرستون ديگه اي پيدا ميكنن و سريع براي مردم مطلب رو تشريح مي كنن كه در جهل مركب نمونن،بتونن بيان برا اين دختر كوچولو يا پسر كوچولو كه مي پرسه :
" آخه من چه گناهي كرده بودم كه بايد اين يادگاري رو تا آخر عمر با خودم داشته باشم،ديگه تو آينه هم نتونم نيگاه كنم ... من كه رفته بودم درس بخونم،مگه تو همين كتابا ننوشته كه كشور ما دومين كشور گازدار دنياست،مگه تو همين كتابا درس وجدان رو برامون تكرار نميكنيد،مگه انصاف و انسانيت و امانت رو خودتون پشت منبر و تريبون براي دنيا تبليغ نمي كنيد، مگه شما نماينده هاي رسمي و تام الاختيار خدا روي زمين نيستيد،پس از خدا يه جوابي برا اين سوال بياريد، يا اقلا يه چيزي از خودتون در بياريد و به اسم اون قالب كنيد، من چكار كردم كه مستحق اين سرنوشت باشم مگه من با بچه خودت چه فرقي ميكنم، من كه حتي سياه پوست هم نسيتم، چرا ؟ چرا ؟ البته از اين به بعد ديگه دليلي براي اين كه كاري گيرم نياد يا زندگي بدي داشته باشم وجود داره ، ديگه تو اين قيافه خودم هم نمي تونم نيگا كنم، چه برسه به حضرت عالي يا همكار محترمتون در محل كارشون و............... "

يه جواب پيدا كنن و قضيه رو ماست مالي كنن.

ناشناس گفت...

من كه ميگم احتمالا دست استكبار جهاني در كار بوده و يه عده اي مي خوان مردم رو به اين دولت خدمتگزار و حكومت بد بين كنن، و الا اين همه مدرسه هست كه هنوز اتفاقي براش نيفتاده، چرا كسي اونا رو بيان نميكنه،اين چند نفر كه تعدادي نيست ، تازه خدا رو شكر نمردن كه ، شايد مصلحتي توش بوده........
حالا شما قضاوت كن.......

ناشناس گفت...

شما نگران نباشيد،ان شاءالله مقامات كشوري در آينده مراتب تسليت خود را در رسانه ها رسما اعلام مي كنند.

ناشناس گفت...

يه آدم منطقي مي گفت : تقصير خودشونه كه از روستاشون يه وزيري،معاون وزيري، وكيلي چيزي صادر نكردن ، والا گاز كه چيزي نيست ، حالا فرودگاه هم داشتن....

ناشناس گفت...

آقاي محترم شايد اينا اهل معصيت هاي كبير و صغير بودن و اين عذاب الهي بوده كه نازل شده،به قيافه هاشون مي خوره كه معصيت كار باشن،حالا ميگين نه برين از خدا بپرسين، اگه هم نشد ما كه نمرديم از ما بپرسيد.

ناشناس گفت...

اضافه بر صحبت دوست خوبمون بايد بگم : تازه ممكنه عذاب هم نباشه،بلكه يه امتحان الهي باشه،و اين امتحان باعث تقويت تقوا و صبر اون بچه ها باشه،به نظر من از مسئولين اين كشور كه موجبات اين امتحان الهي را به نوعي فراهم كرده اند و مسبب خير شده اند ، حتي بايد قدرداني هم كرد....
التماس دعا...

ناشناس گفت...

حالا اين حرف ها رو بي خيال، شايد يه خيريتي توش بوده،مسئولين مملكتي هم كه نمي خواستن اين اتفاق و امثال اين اتفاق ها بيفته كه، ولي خوب كارهاي مهمتري هست كه بايد انجام بدن كه اولويت ديگه به اين جور مسائل نميرسه،نمي دونم مثلا ساختن مسجد،بوجه هاي مخصوص برادرهاي مخلص و عزيز و بسيجي مون،كمك به كشورهاي ديگر....
به هر حال هر چيزي بايد اولويت بندي بشه .

ناشناس گفت...

به هر حال هيچ كس نوعا دلش نمي خواد اين اتفاق ها بيفته،و همه متاثر هم مي شن،ولي نه اين تاثر فايده اي داره و نه دلداري و ابراز ناراحتي و هم دردي و ....
بايد ديد چه كسي و كسايي مي تونستن يه كارهايي كرده باشن كه اينجور اتفاق ها نيفته،و پرسيد چرا نكردن و چرا نمي كنن،و چرا دو باره 1 سال بعد همه بايد بشينيم براي يه همچنين اتفاقي كنفرانس بذاريم يا مثل ما مطلب بنويسم. اگه واقعا بازي مون نمياد.

ناشناس گفت...

اي بابا! بي خيال،دو روز ديگه به اين موقع نه من يادمه نه تو نه شهردار نه رئيس جمهور نه هيچكس ديگه، البته خود اون بچه هاي بيچاره و خانواده هاشون رو نمي دونم،تازه اوناهم اگه يادشون بمونه مهم نيست،چون كاري نمي تونن بكنن،اگه حرفشون جايي خريدار داشت ، اصلا حالا اين قضيه سرشون اومده بود؟!!!!!

پس قضيه حل شد.

ناشناس گفت...

شرمنده آقا! ما خودمون اينقدر مشكلات و مشغله داريم كه نميرسيم به چنين مواردي فكر كنيم، ان شاءالله هر وقت سر خودمون يا بچه هاي خودمون اومد، در موردش فكر مي كنيم.

ناشناس گفت...

بابا آموزش و پرورش رايگان همينه ديگه،تشريف بيارن تهران سالي 5 ميليون هزينه تحصيل فرزندشون رو پرداخت كنن تا اينجور اتفاقا براشون نيفته.
مردم چه توقعاتي دارن والا.

ناشناس گفت...

لا اله الا الله
...........
...........

ناشناس گفت...

اوا خاك عالم ! چه بد ! (احمدي نژاد)

ناشناس گفت...

واقعا صحنه های دردناکی است امیدوارم مسئولین یه خورده به خودشون بیان و فقط شعار ندن و یکم مرد عمل باشن .خدا به این بچه ها و خانواده هاشون صبر عنایت فرمایید.

ناشناس گفت...

vaaaaaaaaaaaaaaaaay
man daram ravani misham ina maro daran chikar mikonan???????be khatere ooooon arabayi ke tan be mobareze nemidan?be khoda chirikaye lobnan male man na araba
khak bar sare dolate arab parsat.hadaghal bekhatere khoone ariayi ye kari konid
vatan forooshaye arab doost

ناشناس گفت...

اين دولت اخوندي همه ر مسخره داره.مرگ بر حكومت اخوند ها

ناشناس گفت...

این ها بچه هستند وای بر اون روزی که بزرگتر بشوند و اسیر زشت و زیبایی شوند دعا میکنیم برای زمانی که بزرگتر میشوند

ناشناس گفت...

ما اصلا نمی دونیم رئیس جمهورمنو رئیس جمهور ایران هست یا رئیس جمهور فلسطین،لبنان،افغانستان،عراقهیا جای دیگر.میگه می خوام دنیا رو درست کنم اما هنوز کشوره خودشو نتونسته درست کنه.شهردا پایتختم مثل اینکه اصلا نمی دونه پایتخت کجاست.
تا حالا کسی فکر کرده اینا واقعا ایرانی هستند یا نه.از کجا می دونید که اونا عرب نباشن.مثل رئیس جمهور آمریکا اوباما که ایرانی اصل از آب درامد.
جای تاسف هست

ناشناس گفت...

didane ghabe axe zibai ke zesht tarin amal ro neshoon midad nakhodagah mano be gerye andakht.tasavore inke ba hasrate khatere ziba va cheharei sookhte ta akahre omr zendegi kardan azabam mide.man az didane chehrehae masoom va gharghe dar ghamo ah khejalat keshidam.az inke tooe keshvari zendegi mikonam ke hamchin afradi ono edare mikonan.ghalibaf sharmat bad..

ناشناس گفت...

سلام
ببخشيد بياييد بجاي اين همه بد و بيراه گفتن يه كمكي به اينها بكنيم خودتان خوب ميدونيد 3 ميليارد شايد يكي از خونه هاي بالا شهر تهرانم نشه اونايي كه پولشون از پارو بالا ميره يا اونايي كه انباراشون پر از برنج و روغن و كالاهاي اساسي مردمه اصلا فكر كمك به همنوعو مي كنن؟! يا مي گن چرا دولت نكرد بياييد در خصوص كمك به اينها فكر كنيم و خودمونو اينجوري مبرا نكنيم

ناشناس گفت...

حسين
سلام.به نظر من بايد بين كمك به سايرين و خود تناسب ايجاد كنيم. همه انسان هاي نيازمند را بايد كمك كرد. نبايد به بهانه مليت ساير نيازمندان را فراموش كنيم. همه ما انسانيم. چو عضوي به درد آورد روزكار...دگر عضوها را نماند قرار

شهره گفت...

همه کارهایی که داره انجام میشه و همه باج دادن ها از شخص اول مملکت تا اون پایینی همه واسه اینه که قدرت خودشون رو حفظ کنند
قالیباف ها اگه یه نظر کوچولو به داخل ایران دارند واسه بدست آوردن پست بالاتره ؛
گندابی هست که درست شده و با پوشش اسلام هی همش می زنند ؛ به خدا اسلام این نیست
صاحب بیت المال این آقایون نیستند
آقای رییس فکر کن فردا صبح دیگه زنده نیستی و امشب آخرین روز زندگیته ، آیا باز هم با همین روش زندگی می کنی ؟؟؟؟؟؟
هر چی فکر کردم چند نفر باید پول بزارن نفری چند تومان تا بشه خرج عمل این بچه ها رو داد ؛ نشد
اما اگه چند درصد از نفتی رو که توی یه روز از دل این مملکت ایرانی بیرون کشیده میشه و میره توی خزانه میشه همه این صورت ها ی بچه های ایرانی صاحب این نفت رو به حال قبل برگردوند

ناشناس گفت...

آقایان، خانمها
نباید فراموش کنیم که عامل اصلی سوختگی این عزیزان هموطن مسلمان، ریشه در جنایات اسرائیل جنایتکار و آمریکای خونخوار داشته و دلیل اصلی عدم رسیدگی به این عزیزان که مطمئنا برای دیگر هموطنان شهید پرور نیز قابل قبول خواهد بود، آنست که با نشان دادن چهر سوخته این کودکان معصوم، مشت محمکمی بر دهان آمریکا و اسرائیل زده باشیم.

با تشکر، یک مدیر خیلی مسئول

ناشناس گفت...

با تشکر فراوان از همدردی شما عزیزان...
در پاسخ به درخواستهای مکرر شما هموطنان و در جهت کاهش درد این واقعه، شهرادار محترم مه تنها در جهت خدمت به مردم گام بر میدارند با ابراز عطوفت اسلامی خود قول دادند تمامی منابع و مواخذ مرتبط با این مقوله را به زودی فیلتر و سانسور نمایید!!!
ضمنا ایشان آرزو نمودند تا با کاهش مشکلات فیلتر و سانسور، ناهنجاری های مرتبط با اینگونه موارد در جامعه کاهش یابد.

ناشناس گفت...

سلام من که خیلی ناراحت شدم وبغض عجیبی گلوم فشرد ولی ای کاش این مسئولین جاکش ما دلشون میسوخت و کمی از پول خودمون را خرج خودمون میکردن نه سید حسن نصراله و ببر های اسلام و یا مردم وطن فروش فلسطین و یا عراقیهایی که هشت سال تحت هر عنوانی به کشور ما تجاوز کردن.....

ناشناس گفت...

ببخشيد حرف زيادي براي گفتن ندارم فقط:

خامنه‌اي كس ننت رو سگ بگاد!

موفق و پيروز باشيد دوستان.

ناشناس گفت...

دوست عزيزي كه در بالا نظر گذاشته اي

كير سگ براي كس ننه ي من كوچيكه.

شما كه لطف كرديد لااقل كير خر حواله مي كرديد.

سيد علي خامنه اي

ناشناس گفت...

KHEYLI MOTAASEFAM KE YEK IRANI HASTAM. YEK IRANIYE DOROOGH GOO VA BI GHEYRAT. KASI KE HICH ERGHI BE VATANE KHOD NADARAD. BAD AZ GHARN HA EFTEKHAR VA TAMADON, MAN MIPAZIRAM KE PAST TARINE ENSANHA HASTAM. MAN YEK IRANI HASTAM
ma hamishe dast rooye dast gozashtim, in bar ham mesle hamishe...hamamoon faramoosh mikonim in axa ro. ghasam mikhoram ke faramoosh mikonim

ناشناس گفت...

دوستان بيائيد از ديد مثبت به قضيه نگاه كنيم:

سوختن چهره ي اين كودكان اگرچه بسيار دردناك است، اما لااقل باعث مي شود كه افرادي مثل قاضي مرتضوي و سردار زارعي و .... از آنها براي پر كردن حرمسراهاي خود استفاده نكنند. و اصولا گشت هاي ساديستي ارشاد هم كاري بكارشان نداشته باشد. و ضمنا براي بخشوده شدن بواسطه ي پوشيدن چكمه در آينده مجبور نباشند خايه هاي آخوندهاي عقيدتي سياسي نيروي انتظامي را بليسند.

خب... پس ديديم كه اين اتفاق بسيار هم خوب بود. واقعا بايد از خودمون خجالت بكشيم كه به جاي تشكر از آقاي قاليباف به او فحش مي دهيم.

ناشناس گفت...

آخه شاسكولها شما اگه ليست اموال منقول و غير منقول سردار قاليباف رو مي ديدين كه ديگه ديوونه مي شدين.
حالا اون پيشكش "گزارش پاليزدار" رو در گوگل يك سرچي بكنيد تا بفهميد دنيا دست كيه.

من راي مي دهم
تو راي مي دهي
او راي مي دهد
ما راي مي دهيم
نتيجه ي اخلاقي: كس ننه ي همه ي ما تا دسته.

مثل هميشه پيروز و سر بلند باشيد دوستان.

ناشناس گفت...

من در دل خوابيدم
تو بر من خنديدي
من با خود گرييدم
تو گفتي مي ميري
من از كوه پريدم
اما تو دويدي،
من گفتم، من خواندم،
من مردم، صد باره
صدباره،
آري مردم صد باره
تا بينم، تا بينم،
اشكاي بي حاصل،‌
من مردم، من خفتم،
من گفتم
عاشق باش، عاشق باش،
اما تو خنديدي
با ياد چشمانت،
من هنوز در خوابم
اما تو دويدي،
اشك مرا نديدي،
گفتي بايد بميري
گفتي بايد بميري

ناشناس گفت...

من در دل خوابيدم
تو بر من خنديدي
من با خود گرييدم
تو گفتي مي ميري
من از كوه پريدم
اما تو دويدي،
من گفتم، من خواندم،
من مردم، صد باره
صدباره،
آري مردم صد باره
تا بينم، تا بينم،
اشكاي بي حاصل،‌
من مردم، من خفتم،
من گفتم
عاشق باش، عاشق باش،
اما تو خنديدي
با ياد چشمانت،
من هنوز در خوابم
اما تو دويدي،
اشك مرا نديدي،
گفتي بايد بميري
گفتي بايد بميري

ناشناس گفت...

ايراد از هيچ كسي نيست.
مشكل اصلي از خداست.
اي خداي نفهم.
ريدم به قبر پدرت.
با اين عدل و دادت

‏«قدیمی ترین ‏‹قدیمی تر   ‏201 – 400 از 665   ‏جدیدتر› ‏جدیدترین»